سناريوهای کاربردی Wimax (بخش دوم)

3. خصوصيات سناريوهای کاربردی

جداول 1 و 2 نشان­گر تفاوت­های سناريوهای کاربردی Wimaxبا يکديگر است که به مقايسه آن‌ها از ديدگاه­های مختلف پرداخته است. سناريوهای کاربردی عنوان­شده را می­توان به صورت ذيل دسته­بندی کرد:

سناريوهای ثابت، سناريوهای کوچ­نشينی، سناريوهای قابل­انتقال، سناريوهايي با قابليت­های ساده­ی سيار (Simple Mobility) و سناريوهايي کاملا سيار (Full Mobility).

در جدول 1 عملکردها، خصوصيات و ويژگی­های کاربردی سناريوهای Wimaxبه صورت مختصر عنوان شده است که در مواردی که اعمال يک خصوصيت بر روی سناريويي خاص امکان­پذير بوده، سعی بر آن بوده تا اطلاعاتی آماری پيرامون آن مطرح گردد تا بتوان مقايسه­ای دقيق و محسوس بين سناريوهای کاربردی Wimaxشکل داد.

 

جدول 1: عملکردها و خصوصيات سناريوهای کاربردی

کاملا سيار

 

سيار ساده

 

قابل­انتقال

 

کوچ­نشينی

 

ثابت

 

             سناريوها

ويژگی­ها

کمتر از 50 ميلیثانيه

 

 

کمتر از يک ثانيه در زيرشبکه­های بر پايه IP، کمتر از 150 ميلی­ثانيه در زيرشبکه بدونIP

نهايت تلاش

 

 

 

غير عملی

 

 

 

غير عملی

 

 

 

مجموع تاخير

زمانی تحویل

 

کمتر از ماکزيمم حالت بين يک فريم زمانی

 و 5 ميلی­ثانيه

 

/ 2 نظر / 32 بازدید
مبین یازرلو

سلام دوست عزيز ديدم یکی از تگهای متای وبلاگتون مشکل داره گفتم اطلاع بدم.شما خط <META http-equiv=conteContent-Type nt="text/html; charset=utf-8"> رو پاک و خط زیر رو بجاش قرار بدید تا بازديد کننده هاتون بدون راست کلیک و انتخاب UTF-8 بتونن متون فارسی رو ببینند. <META http-equiv=content-type content="text/html; charset=utf-8"> در ضمن باید عرض کنم من هم در وبلاگم در زمینه ی شبکه می نویسم و اگر مایل باشید میتونیم با هم تبادل لینک داشته باشیم. با آرزوی موفقیت

مدير وبلاگ

خيلی ممنون دوست عزيز حتما از وبلاگتون استفاده خواهم برد. موفق باشيد.